ŽELATINA HOVĚZÍ PRÁŠKOVÁ 250 g

Stručný popis: ŽELATINA HOVĚZÍ PRÁŠKOVÁ 250 g

Dostupnost: skladem

Cena: 275 KčCena bez 21% DPH: 227 Kč

Výrobce: Mo

Produktové číslo: 5508

Profesionální čistá želatina s všestranným použitím, jak v gastronomii, tak cukrařině – pro želatinové polevy, krémy, pěny (mousse), restaurační moučníky (panna cotta), šlehačky a další.
Použití práškové želatiny je velmi podobné, jako u plátkové – želatina nejdříve musí nabobtnat a poté rozpustit v teplé směsi. Na rozdíl od plátkové, používáme místo plátku odměrku či váhu (i plátková by se měla převážit – plátky nemusí být stejně velké či mohou být uštípnuté). Nabobtnalou práškovou želatinu, oproti plátkové neždímáme. Želatina se vyrábí s  sílou –  180 bloom.

Použití:
Necháme nabobtnat potřebné množství želatiny (dle vaší receptury), na 1g želatiny přidáme 5g tekutiny (odebrané z potřebného množství vody, šlehačky, mléka, atd., dle vaší receptury) a nechat na 15 minut odležet, aby želatina změkla.
Poté směs lehce zahřejeme a tím rozpustíme želatinu (teplota by neměla překročit 50 °C). Následně smícháme rozpuštěnou želatinu se zbytkem tekutiny a ostatními ingrediencemi. Studené tekutiny doporučujeme přilévat do teplé rozpouštěné želatiny (velmi pomalu a za stálého míchání).
Nikdy opačně, neboť rozpuštěná želatina začala okamžitě tuhnou a vytvářet hrudky.
Upozornění: Pokud zahřejete želatinu na více jak 80°C nebo přidáte příliš kyselin, želatina ztratí želírovací schopnost.


Vyrobeno v Itálii

Podobné k ŽELATINA HOVĚZÍ PRÁŠKOVÁ ...